Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Andrychowianie nie zmarzną tej zimy

Andrychowianie nie zmarzną tej zimy

Dobre wiadomości napływają od Andrychowskiej Elektrociepłowni (ACE), możemy spać spokojnie, ciepła w zimie nie zabraknie.

ACE Spółka z o.o.  – Andrychowska Elektrociepłowania dysponuje sześcioma koncesjami, które zdobyła w niebywale krótkim czasie – zaledwie miesiąca. Licencje pozwalają na wytwarzanie ciepła oraz jego przesył i dystrybucję, a także na wytwarzanie energii elektrycznej, jej obrót i dystrybucję. Spółka posiada również pozwolenie wodnoprawne na pobór wód powierzchniowych z ujęcia powierzchniowo-brzegowego z rzeki Wieprzówki i rzeki Targaniczanki. Sprzedawane ciepło jest wykorzystywane na cele centralnego ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej do prawie 75% budynków mieszkalnych w Andrychowie.

Prezes spółki – Mirosław Nowak, poinformował o potrzebie modernizacji elektrociepłowni i zapowiedział inwestycje na rok 2020 w wysokości 2,6 mln zł. W planach znajdują się przede wszystkim rozbudowa sieci cieplnej od CMC w kierunku mającej powstać Galerii Handlowej, zakup i montaż kotła gazowego wodnego i parowego, wymiana transformatora oraz wykonanie linii kablowej – odcinek od rozdzielni Zasław do złącza kablowego w CMC.

Planowane inwestycje mają poprawić jakość i stabilność usług, tak aby w efekcie mieszkańcy z nich korzystający nie obawiali się braku ciepła i energii elektrycznej w swoich domostwach.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x