Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Autorka bestselleru pt. „Dziewczęta z Auschwitz” odwiedzi Wadowice

Autorka bestselleru pt. „Dziewczęta z Auschwitz” odwiedzi Wadowice

Wzruszające, wyjątkowe, zapadające w pamięć i w serce – tak w skrócie można opisać spotkanie, które niebawem odbędzie się Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

W piątek 29 listopada o godz. 17.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z dziennikarką i pisarką Sylwią Winnik, autorką bestsellerowej książki „Dziewczęta z Auschwitz”. Książkę stanowią przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau.

Leokadia Rowińska do obozu trafiła w trzecim miesiącu ciąży. Ireneusz, bo takie imię nadała swojemu synkowi, stał się najmłodszą ofiarą Marszu Śmierci. Pochowała go w pudełku po makaronie.

Walentyna Nikodem była w Auschwitz świadkiem wielu bestialskich poczynań esesmanek. To ona pod koniec wojny rozpoznała w tłumie uciekających cywilów jedną z najokrutniejszych strażniczek, Margot Dreschel, schwytała ją, a następnie zeznawała na jej procesie.

Urszula Koperska do obozu trafiła jako 8-letnie dziecko.  do końca życia będzie pamiętać strach, tęsknotę i przejmujący głód.

To tylko trzy z pośród dwunastu niezwykłych, wzruszających, a zarazem przerażających historii. To wyjątkowe świadectwa, które na długo zapadają w pamięć i skłaniają do refleksji.

Po literackim sukcesie „Dziewcząt z Auschwitz” przyszedł czas na kolejną książkę inspirowaną prawdziwymi historiami. Tym razem autorka zabiera nas w sam środek wojny współczesnej. Jej najnowsza książka „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy” to nie tylko  wzruszające opowieści i relacje żołnierzy wyjeżdżających na misje do Iraku, Afganistanu, Kosowa czy Syrii, ale przede wszystkim ich żon, dzieci, matek. To zapadające w pamięć historie opisane emocjami.

Na spotkanie obowiązują BEZPŁATNE wejściówki, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki (ul. Legionów 1).

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x