Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach odwołana ze stanowiska. Niejasna decyzja władz Powiatu Wadowickiego

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wadowicach odwołana ze stanowiska. Niejasna decyzja władz Powiatu Wadowickiego

Zapadła decyzja wzbudziła ogromne zaskoczenie.

„Zarząd Powiatu w Wadowicach na posiedzeniu w dniu 05.12.2019 r. podjął uchwałę  o odwołaniu Pani Beaty Szafraniec ze stanowiska Dyrektora Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Obecna na posiedzeniu Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Pani Beata Szafraniec nie przyjęła zaproponowanej przez Zarząd formy rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Decyzją Zarządu Powiatu, do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego dyrektora ZZOZ w Wadowicach, obowiązki te pełnić będzie lek. Grzegorz Skałkowski”.

Tak brzmi oficjalny komunikat zamieszczony na internetowej  stronie Powiatu Wadowickiego. Z jego lakoniczności trudno doszukać się, merytorycznych powodów odwołania Beaty Szafraniec. Pomimo ewidentnych sukcesów Beaty Szafraniec jako Dyrektora Szpitala  w Wadowicach, władze powiatowe zdecydowały o jej odwołaniu z zajmowanego stanowiska.

Zaskakuje również fakt, że wszyscy członkowie Zarządu Powiatu w Wadowicach, opowiedzieli się za tą decyzją.

Przypomnijmy, iż w jego skład wchodzą: Eugeniusz Kurdas (PIS) – Starosta Wadowicki, Beata Smolec (PIS) – Wicestarosta, oraz członkowie Zarządu: Marek Ciepły (PIS), Małgorzata Targosz – Storch  (PIS) i Mirosław Sordyl (KUKIZ 15).

Beata Szafraniec była dyrektorem ZZOZ w Wadowicach od 2017 roku, kiedy starostą wadowickim był Bartosz Kaliński (PIS).

Niektórzy twierdzą, iż operacja odwołania Beaty Szafraniec, była przygotowywana od dłuższego czasu i wynikała z chęci przypodobania się powiatowej opozycji skupionej w Radzie Powiatu Wadowickiego.

Niedawno w ZZOZ w Wadowicach gościł Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, który był pod dużym wrażeniem wyposażenia i rozwoju jaki dokonał się w wadowickim szpitalu.

Decyzja Zarządu Powiatu Wadowickiego wzbudziła wiele kontrowersji wśród pracowników ZZOZ w Wadowicach oraz środowisk samorządowych i medycznych. Portal infokropka.pl, będzie szczegółowo analizował bieżącą sytuację wadowickiego szpitala.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x