Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kasa na remizy

Kasa na remizy

Samorząd województwa małopolskiego po raz kolejny wsparł finansowo ochotnicze straże pożarne w regionie. Które dostaną w tym roku pieniądze na remonty remiz?
OSP Marcyporęba

Druhowie z ochotniczych straży pożarnych pędzą nam na pomoc nie tylko w razie pożaru, ale również podczas powodzi, wypadków drogowych i innych zdarzeń. Ratują nasze życie, dobytek, zwierzęta. Dlatego ważne jest, by mieli funkcjonalne, dobrze wyposażone siedziby, umożliwiające łatwy dostęp do niezbędnego w czasie każdej akcji sprzętu.

 

Samorząd województwa małopolskiego od lat podejmuje działania na rzecz polepszenia warunków pracy strażaków, a tym samym poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W tym roku również przeznaczył na ten cel sporą pulę pieniędzy. Środki na remonty remiz otrzyma między innymi 6 jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie wadowickim i 5 w suskim.

Wczoraj (1 lipca) sejmik województwa podjął uchwałę w tej sprawie. Oto kwoty, jakie otrzymają druhowie z różnych miejscowości obu powiatów na prace remontowe i budowlane w swoich siedzibach:

Targanice Dolne – 30 000 zł,

Marcyporęba – 5 125 zł,

Leńcze – 15 088 zł,

Łękawica – 18 433 zł,

Wysoka – 30 000 zł,

Wieprz – 28 908 zł,

Budzów – 14 072 zł,

Jordanów – 21 500 zł,

Maków Podhalański – 30 000 zł,

Hucisko – 18 756 zł,

Zawoja Wełcza – 25 000 zł.

Zobacz również: Nowy wóz strażacki dla Kalwarii Zebrzydowskiej

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook