Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani z duchu drogowego

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani z duchu drogowego

Kierowcy zostali zatrzymani.

W piątek (7.02) policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed godziną 12.00 na ulicy Świętego Wojciecha zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. W związku z powyższym  mundurowi natychmiast pojechali za pojazdem dając sygnały do zatrzymania się. Gdy kierowca zjechał na pobocze, a następnie uchylił szybę funkcjonariusze wyczuwając woń alkoholu potwierdzili swoje spostrzeżenia. Badanie stanu trzeźwości 45 – letniego mieszkańca Jawiszowic wykazało 2,80 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

We wtorek (11.02)  na ulicy Piłsudskiego w Brzeszczach o godzinie 09.30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  samochód marki Ford Focus. Za kierownicą auta siedział 36 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego.  Badanie stanu trzeźwości 0,65 promila alkoholu. Mężczyzna również został zatrzymany i trafił na komisariat Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Patrolując okolicę, natknęli się na tróję poszukiwanych przestępców >>

Podziel się tym wpisem: