Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Księża z dwóch parafii zakażeni koronawirusem (AKTUALIZACJA)

Księża z dwóch parafii zakażeni koronawirusem (AKTUALIZACJA)

Problem dotyczy powiatu suskiego.
Foto: Pixabay

Sanepid w Suchej Beskidzkiej poszukuje osób, które przystępowały do spowiedzi oraz przyjmowały komunię świętą w dwóch kościołach parafialnych na terenie powiatu suskiego. Chodzi o świątynie w Palczy i Toporzysku. W obu sakramentów udzielali księża zakażeni koronawirusem.

 

Proboszcz pierwszej z tych parafii poczuł się źle w ubiegły poniedziałek, 14 września. Od tamtej pory nie pracuje. Już następnego dnia poszedł na zwolnienie lekarskie i zorganizował zastępstwo. Chociaż dezynfekował dłonie i zasłaniał twarz maseczką, gdy miał bliski kontakt z wiernymi, sanepid woli sprawdzić, czy przypadkiem nikogo nie zaraził. Szuka osób, które w kościele w Palczy spowiadały się lub przyjęły komunię 14 września podczas mszy o 7.00.

Natomiast w Toporzysku sprawa jest poważniejsza. Tamtejszy proboszcz codziennie spowiadał wiernych i udzielał komunii świętej, a także uczył religii w miejscowej podstawówce. Od wczoraj wszyscy uczniowie szkoły są objęci nadzorem epidemiologicznym, który ma trwać przynajmniej do 27 września. Nauczanie odbywa się w trybie zdalnym. A Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej prosi o kontakt wszystkich, którzy przystępowali do spowiedzi oraz przyjmowali komunię w kościele parafialnym w Toporzysku od 14 do 20 września. (eł)

 

Zobacz również: Koronawirus w czterech szkołach powiatu

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x