Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Metoda oszustw “na wnuczka” zbiera żniwo, kolejny przykład wyłudzenia

Metoda oszustw “na wnuczka” zbiera żniwo, kolejny przykład wyłudzenia

Niestety, mimo informacji w mediach, licznych apeli Policji, spotkań seniorów z mundurowymi i ostrzeżeń płynących z różnych stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka” i tracą swoje oszczędności.
Foto: Photo on TrendHype.

W piątek 29 listopada br. 82-letnia mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska dała się oszukać i straciła sporą sumę pieniędzy. Do starszej pani dodzwoniła się kobieta podająca się za jej krewną i powiedziała, że muszą się spotkać, po czym zakończyła rozmowę. Następnie z 82-latką skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP i poinformował kobietę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą. Powiedział, że namierzył oszustkę, która może chcieć wyłudzić od niej oszczędności i dla bezpieczeństwa powinna przelać pieniądze na wskazane konto prokuratora. Niestety kobieta dała się oszukać.

Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli  dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie po poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto czy pozostawieniu w jakimś miejscu.

W przypadku powzięcia informacji, iż osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją. Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać!

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x