Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nadchodzi remont torów, będzie zastępcza komunikacja autobusowa

Nadchodzi remont torów, będzie zastępcza komunikacja autobusowa

W niedzielę 15 marca wchodzi w życie kolejna korekta kolejowego rozkładu jazdy, która obowiązywać będzie do soboty 13 czerwca br.

W niedzielę 15 marca wchodzi w życie kolejna korekta kolejowego rozkładu jazdy, która obowiązywać będzie do soboty 13 czerwca br.

W tym okresie na całej długości linii kolejowej nr 117 obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy tej komunikacji (ZKA) zatrzymywać się będą w wyznaczonych miejscach obok istniejących stacji i przystanków kolejowych. Tak więc z Kęt, Andrychowa czy Wadowic do Krakowa pojedziemy wyłącznie autobusami, według taryfy obowiązującej w pociągach PolRegio (dawnej Przewozów Regionalnych).

Przyczyną tego stanu jest remont torowiska linii kolejowej nr 117 na 11-kilometrowym odcinku między Bielskiem-Białą a granicą województw śląskiego i małopolskiego, polegający m.in. na wzmocnieniu torowiska, wymianie zużytych podkładów i szyn. wymianie podsypki oraz naprawie niektórych rozjazdów, mostków i przepustów.

Poprzedni remont tego odcinka wykonany dwa lata temu przyniósł efekt w postaci podniesienia maksymalnej prędkości pociągów z 40 na 60 km/godz., co spowodowało skrócenie czasu przejazdu do Bielska przeciętnie o 6-7 minut, a także umożliwiło przejazd pociągów dalekobieżnych, w tym sezonowego “Podhalanina” relacji Szczecin-Zakopane (ten pociąg powróci 26 czerwca br.).

Natomiast pasażerowie odczują bardziej zdecydowaną poprawę komfortu jazdy dopiero w grudniu 2022 r. Najpierw musi dobiec końca remont odcinka Wadowice-Andrychów, wybudowanie nowego przystanku w Wadowicach, mijanki w Barwałdzie Średnim oraz łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zobacz również << W kwietniu “trzynastki” w wysokości 981 zł netto. “Czternastki” w listopadzie 2021 r. >>

Podziel się tym wpisem: