Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowa karetka dla ZZOZ w Wadowicach

Nowa karetka dla ZZOZ w Wadowicach

Kolejny sukces Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Dzięki aktywnym i skutecznym zabiegom Beaty Szafraniec – Dyrektor ZZOZ w Wadowicach udało się pozyskać kolejny w tym roku nowoczesny ambulans. Tym razem jest Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla, o wartości ok. 580 tys.zł.

Karetka na swoim wyposażeniu posiada najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, w samochodzie zamontowane są najnowocześniejsze nosze elektryczne systemu power load, które mają udźwig ponad 300 kg, a więc spełniają funkcję noszy bariatrycznych. W/w sprzęty medyczne są konieczne do zapewnienia pełnej opieki, komfortu oraz zachowania wysokiego poziomu świadczonych usług pacjentom korzystającym w przyszłości z nowego ambulansu. Karetka zastąpi wyeksploatowany samochód z 2014r. Ambulans będzie stacjonował w Andrychowie. Warto odnotować, że wkrótce do wadowickiego szpitala trafi jeszcze jeden nowoczesny pojazd, który będzie stacjonować w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ceremonii poświęcenia nowego pojazdu wzięli udział m.in. parlamentarzyści, Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski, starosta wadowicki, wójtowie i burmistrzowie, samorządowcy wszystkich szczebli, personel medyczny szpitala oraz licznie zgromadzeni goście.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x