Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Noworoczna Msza św. na Groniu Jana Pawła II

Noworoczna Msza św. na Groniu Jana Pawła II

W Kaplicy Ludzi Gór na Groniu Jana Pawła II, tradycja noworoczna jest pielęgnowana.
foto: Maria Jakubowska-Szczotka

Noworoczną Mszę św. dla okolicznych mieszkańców i turystów odprawił na Groniu św. Jana Pawła II. Kapelan przewodników turystycznych z archidiecezji katowickiej ks. dr Piotr Wenzel – proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Śląskiej-Wirku.

Na nabożeństwo 1 stycznia 2021 r. przybyły do górskiej kaplicy całe rodziny. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy. Wspólne kolędowanie poprowadzili Zygmunt Walczak oraz pallotyni – brat Stanisław Cholewa z Andrychowa oraz brat Korneliusz z Ukrainy.

Ks. Wenzel w kazaniu przywołał słowa papieża Franciszka, który zachęcił wiernych, by w Bożym Narodzeniu dostrzec coś więcej niż światła i świąteczne dekoracje, wzywając, by pozwolić się ogarnąć „skandalicznemu zadziwieniu” wobec Dzieciątka – Odwiecznego Słowa, Stwórcy świata – „dającego siebie w małości”.

„Czasem jest tak, że szukamy jakiejś wielkości, gonimy za czymś. A Pan Jezus rodzi się w Betlejem i mówi: to, co małe, to, co pokorne, to, co zwykłe jest największą miłością i największym szczęściem, tylko to dostrzeż” – podkreślił i za papieżem powtórzył, że Bóg chce zamieszkać z nami w codziennej rzeczywistości, w prostych gestach.

„W takim prostym życiu dzieją się wielkie rzeczy” – zapewnił kaznodzieja, przywołując przykłady ze swej pracy duszpasterskiej i spotkań z ubogimi.

Tradycyjnie sezon turystyczny rozpoczęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział w Chrzanowie oraz Oświęcimski Klub Górski „Karpaty” w Oświęcimiu.

źródło: Diecezja Bielsko – Żywiecka

Zobacz również: JaNowy Teatr z Andrychowa podbił serca publiczności

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x