Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Nowy samochód dla OSP Gorzeń Dolny

Nowy samochód dla OSP Gorzeń Dolny

Godny prezent na 65-lecie istnienia OSP w Gorzeniu Dolnym.

Wspaniały, przedświąteczny prezent trafił do strażaków ochotników z OSP Gorzeń Dolny w gminie Wadowice. To nowoczesny lekki samochód ratowniczo – gaśniczy, który umożliwi prace ratowników zwłaszcza w trudnym, górzystym terenie.

Strażacy Osp Gorzeń Dolny świętują 65-lecie istnienia i zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To Fuso Canter z napędem 4×4 wyposażony m.in. w wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy, motopompę pływającą oraz pilarki do drzewa, stali i betonu. Koszt tego wozu to blisko 400 tysięcy złotych, z czego aż 271,5 tys. zł pochodzi z budżetu Gminy Wadowice!

Pozostała kwota pochodzi z: budżetu Województwa Małopolskiego – 30 tys. zł, Powiatu Wadowickiego – 15 tys. zł, od sponsorów – 6,5 tys. zł, w tym 5 tys. zł od Maspexu, a brakujące 75 tys. zł to środki własne strażaków OSP, które uzbierali dzięki wielu fajnym akcjom, jakie zorganizowali w tym roku.

W ceremonii przekazania pojazdu uczestniczyli m.in.: poseł Filip Kaczyński, Bartosz Kaliński – Burmistrz Wadowic, Rafał Stuglik – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Zobacz również: W Inwałdzie uroczyste obchody Dnia Strażaka. Radość z odnowionej remizy

 

 

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomus

Pan Rafał potrafi pomóc strażaką. Brawo panie Rafale

1
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x