Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Odkręciła kurki z gazem i czekała na śmierć…

Odkręciła kurki z gazem i czekała na śmierć…

Mundurowi dotarli do niej w samą porę, by zapobiec tragedii.

Gdyby nie interwencja dwóch funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego komisariatu policji w Kętach, w jednym z domów w gminie mogło dojść do nieszczęścia.  Mundurowi zapobiegli wybuchowi gazu i uratowali kobietę, która targnęła się na swoje życie.

 

Kilka dni temu starszy sierżant Tomasz Ratusznik oraz sierżant Mateusz Płonka odebrali zgłoszenie dotyczące mieszkanki gminy Kęty, która miała myśli samobójcze. Znajoma nie mogła się do niej dodzwonić, więc skontaktowała się z policją, prosząc, by funkcjonariusze jak najszybciej sprawdzili, co się dzieje z kobietą. Było to tuż przed godziną 19.00. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Zastali zamknięte drzwi, a w domu nie paliły się światła. Szukając możliwości wejścia do środka, mundurowi natrafili na piwniczne okienko z pękniętą szybą. Ulatniał się przez nie delikatny, ale jednak wyraźnie wyczuwalny zapach gazu.

Nie zwlekając, policjanci wyjęli pękniętą szybę z ramy okiennej i weszli do domu. Od razu skierowali swe kroki do kuchni, skąd dobiegał zapach gazu. Jak się okazało, wszystkie kurki kuchenki gazowej były odkręcone. Policjanci szybko je zakręcili, otworzyli szeroko okna i ruszyli na poszukiwanie mieszkanki budynku. Gdy ją znaleźli, 41-latka była nieprzytomna. – Wynieśli kobietę na zewnątrz domu i udzielili jej pierwszej pomocy. Wezwali też Pogotowie Ratunkowe oraz strażaków, którzy podali jej tlen – informuje Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Kobietę udało się ocucić, po czym ratownicy przetransportowali ją do szpitala. (eł)

 

Zobacz również: Nie obłowił się, a grozi mu więzienie

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x