Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Okradł pracodawcę w sumie na kilkanaście tysięcy złotych

Okradł pracodawcę w sumie na kilkanaście tysięcy złotych

Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet na 10 lat.

W sobotę wieczorem (25.04. br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 47-letniego mieszkańca tej miejscowości, który pomimo otrzymywanej comiesięcznej pensji, co pewien czas kradł swojemu pracodawcy pieniądze, oraz towar.

Właściciel  jednego z zakładów produkcyjno-gastronomicznych na terenie Suchej Beskidzkiej zauważył, że giną mu pieniądze. Mając pewne podejrzenia, postanowił bardziej przypilnować swojej działalności. Niedługo potem, w trakcie kontroli firmy zastano pracownika, który przy pomocy dorobionego klucza wszedł na teren zakładu i próbował zabrać ze sobą artykuły przemysłowe stanowiące wyposażenie zakładu oraz artykuły spożywcze, a także gotówkę. Sprawca nie wiedział, że właściciel celowo pozostawił pieniądze  w firmie. Złodziej w trakcie swojej długiej działalności zabrał pracodawcy pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych.

Wczoraj mężczyzna usłyszał 8 zarzutów  kradzieży z włamaniem, za co grozi kara od jednego roku do 10 lat pozbawienia wolności, a także jeden zarzut kradzieży, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Policjanci apelują o rozwagę. W weekend 14 kierowców straciło uprawnienia >>

Podziel się tym wpisem: