Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

OSP Bugaj wzbogaciła się o Quada

OSP Bugaj wzbogaciła się o Quada

Ochotnicza Straż Pożarna OSP Bugaj wzbogaciła się o nowy pojazd ratowniczy Quad Polaris 570. Szczególnie tutaj taki sprzęt będzie bardzo przydatny.

Pojazd przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska został zakupiony by mógł nieść pomoc pielgrzymom na dróżkach, gdzie dojazd do potrzebujących jest bardzo ciężki, by mógł także wspierać akcje ratownicze w czasie uroczystości religijnych w czasie Wielkiego Tygodnia i Odpustu Sierpniowego, może też być wykorzystany w akcjach poszukiwawczych, do szybkiego niesienia pomocy w trudnym górzystym terenie.

Zakup Quada ratowniczego dla OSP Bugaj, usprawni przeprowadzanie akcji ratunkowych szczególnie w czasie uroczystości Wielkiego  Tygodnia, Odpustu Sierpniowego, zapewni też szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy na terenie dróżek kalwaryjskich – podkreśla Burmistrz Augustyn Ormanty.

Radni Rady Miejskiej w czasie sesji na wniosek burmistrza podjęli decyzję o przekazaniu 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup Quada. Natomiast dzięki zaangażowaniu druhów z OSP Bugaj oraz pomocy finansowej Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej zakupiono min.: kombinezony, kaski, radia i inne wyposażenie pojazdu ratowniczego.

Wkład w pomyślne sfinansowanie zakupu Quada, a także jego wyposażenie ma Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, który partycypował w pomocy finansowej.

 

Zobacz również << Uroczyste zakończenie okresu Bożego Narodzenia >>

 

Podziel się tym wpisem: