Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pamiętajmy o zmianie czasu

Pamiętajmy o zmianie czasu

W tym roku zegarki na wcześniejszą godzinę będziemy przestawiać w nocy z 26 na 27 października. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00.

W tym roku zegarki na wcześniejszą godzinę będziemy przestawiać w nocy z 26 na 27 października. Przestawiamy zegarki z godziny 3:00 na 2:00. Oznacza to, że tej nocy będziemy spać godzinę dłużej, ale coraz wcześniej zacznie robić się ciemno.

Prawdopodobnie to już koniec zmian czasu. Komisja Europejska przedstawiła projekt, według którego zapisów państwa członkowskie nie będą zobligowane do przestawiania wskazówek zegarków. Po raz ostatni ostatnia obowiązkowa zmiana czasu na letni miałaby nastąpić 31 marca 2019 r. Potem każdy z krajów członkowskich mógłby wybrać czy chce czas letni czy zimowy.

W lipcu i sierpniu trwały konsultacje internetowe dotyczące zmiany czasu. Wpłynęło blisko 5 mln ankiet w których większość respondentów opowiadała się za likwidacją zmiany czasu. Wyniki pokazały, że źle znosimy taką zmianę. Argumenty za zlikwidowaniem zmiany czasu to m. in.: złe samopoczucie, wypadki drogowe, brak oszczędności energii.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x