Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Podsumowanie akcji niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Podsumowanie akcji niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Przejście dla pieszych ma szczególne znaczenie w ruchu drogowym. Niestety, zarówno piesi, jak i kierowcy często zapominają o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

W ubiegły czwartek (6 lutego br.), na policjanci drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Były to wzmożone działania, polegające na bacznej obserwacji pieszych, pod kątem ewentualnego łamania przepisów ruchu drogowego, w szczególności w przypadku przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci również obserwowali kierowców poruszających się w rejonie przejścia dla pieszych. W przypadku naruszeń przepisów prawa, zarówno przez uczestników ruchu, jak i pieszych, mundurowi podejmowali interwencje i wyciągali konsekwencje prawne.

W ramach całodziennych działań policjanci w Małopolsce skontrolowali 56 kierujących i ujawnili 36 wykroczeń, popełnionych zarówno przez pieszych, jak i kierujących w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, stwierdzając nieprawidłowości w stanie technicznym kontrolowanych pojazdów oraz 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli ujawnili też 1 pojazd poszukiwany.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Czołowe zderzenie osobówek w Świnnej Porębie >>

Podziel się tym wpisem: