Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policja zadba o nasze bezpieczeństwo, żebyśmy mogli spędzić spokojne święta

Policja zadba o nasze bezpieczeństwo, żebyśmy mogli spędzić spokojne święta

Przez cały okres przedświąteczny, świąteczny oraz noworoczny, w Małopolsce policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne, związane z ograniczeniem liczby zdarzeń kryminalnych i zdarzeń drogowych w ramach akcji pn. „Boże Narodzenie 2019” oraz „Sylwester 2019”.

Policjanci prewencji patrolują rejony osiedli, podległych miejscowości, a także rejony targowisk i centrów handlowych, aby przeciwdziałać ewentualnym próbom kradzieży czy oszustw.

Funkcjonariusze przypominają, aby ustrzec się przed kradzieżą, należy zachować ostrożność podczas robienia zakupów, czy korzystania z komunikacji miejskiej. Nasze roztargnienie i przedświąteczny pośpiech mogą wykorzystać złodzieje. Pamiętajmy o zamknięciu torebek na zamek i trzymaniu ich blisko ciała. Nie zawieszajmy plecaka, torebki czy saszetki na wózku zakupowym. Jeżeli z jakiegoś powodu musimy już to zrobić, nie zostawiajmy wózka bez opieki. Będąc przy kasie sklepowej nie pokazujmy zawartości portfela. Jeśli posiadamy przy sobie większą gotówkę należy ją schować ją w różnych przegródkach.

Pamiętajmy, że  nasze bezpieczeństwo w największym stopniu zależy od nas samych. Będąc ostrożnymi i rozważnymi z pewnością spędzimy spokojne i pięknie Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x