Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policja zatrzymała włamywaczy do Andrychowskiego LO

Policja zatrzymała włamywaczy do Andrychowskiego LO

Złodzieje, którzy włamali się do szkoły na terenie miasta zostali zatrzymani. Jednego z nich od razu aresztowano na 2 miesiące.

Kilka dni temu andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do jednej z placówek edukacyjnych na terenie Andrychowa. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy wyłamali kratę w oknie wentylacyjnym, po czym przedostali się do wnętrza budynku, gdzie spenetrowali pomieszczenia. Ich łupem padły kamery monitoringu, rejestrator, dwa zestawy komputerowe, elektronarzędzia i drobne przedmioty będące na wyposażeniu niektórych pomieszczeń. Dodatkowo sprawcy wyłamali drzwi do trzech automatów znajdujących się na terenie obiektu oraz roletę zabezpieczającą sklepik szkolny, skąd ukradli słodycze i pieniądze. Wstępnie straty oszacowano na co najmniej 15 000 złotych.

W wyniku podjętych czynności kryminalni ustalili, że jednym ze sprawców przestępstwa jest 21-letni mieszkaniec Andrychowa, który następnego dnia został zatrzymany na terenie miasta. Mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę, marihuanę oraz tabletki ekstazy. Jednocześnie śledczy ustalili, że związek ze zdarzeniem może mieć także 19-latek z gminy Wieprz oraz 23-latka z Andrychowa, którzy również tego dnia zostali zatrzymani. W ich miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradzione komputery i elektronarzędzia. Pozostałe skradzione przedmioty kryminalni odnaleźli w rejonie mostu przy ul. 1-go Maja w Andrychowie, gdzie ukryli je podejrzani.

19-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta usłyszeli zarzut z art. 291 KK (pomoc w zbyciu rzeczy uzyskanych za pomocą czynu zabronionego), do którego się przyznali. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.  Z kolei 21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Raport strażaków. Ponad 150 podpaleń nieużytków w powiecie wadowickim >>

Podziel się tym wpisem: