Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjanci korzystają z nowego prawa. Tym razem przypadki cofania liczników z Andrychowa

Policjanci korzystają z nowego prawa. Tym razem przypadki cofania liczników z Andrychowa

Policjanci z powiatu wadowickiego zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy, w których nie zgadzały się stany liczników.

Policjanci z powiatu wadowickiego zatrzymali do kontroli drogowej dwa pojazdy, w których nie zgadzały się stany liczników. Przypominamy, że zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj, policjanci wydziału ruchu drogowego  podczas kontroli drogowej sprawdzili licznik opla. W zatrzymanym w Targanicach na ul. Beskidzkiej samochodzie nie zgadzał się stan licznika. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w 2018 roku wynosiła 52 331. To nie jedyny taki przypadek na terenie gminy Andrychów. Tego samego dnia, na ul. Wolfa w Andrychowie policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej motorower romet, w którym była niezgodność o 2657 km. Śledczy obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Podziel się tym wpisem: