Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjanci wyjaśniają okoliczności porwania 12-latki

Policjanci wyjaśniają okoliczności porwania 12-latki

Porywaczem okazał się 15-latek, którego dziewczynka poznała w Internecie.

W niedzielę (19 kwietnia) około godz. 16:30 andrychowski komisariat został powiadomiony o „porwaniu” 12-letniej dziewczynki narodowości romskiej z jednej z ulic w Andrychowie. Jak ustalili policjanci, dziewczynka odjechała spod bloku samochodem osobowym, który miał angielskie numery rejestracyjne.

Natychmiastowe działania policjantów pozwoliły na ustalenie, że andrychowianka od jakiegoś czasu korespondowała z mężczyzną z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego (również narodowości romskiej). Celem zatrzymania sprawcy przestępstwa uruchomione zostały punkty blokadowe i powiadomione służby graniczne. Łącznie około 100 funkcjonariuszy, z Wadowic, Tarnowa i Krakowa zostało zaangażowanych w akcję poszukiwawczą.

W wyniku podjętych działań, w tym obserwacji odcinka autostrady A4 w rejonie węzła Bochnia, jeden z patroli tarnowskiej drogówki, 1,5 godziny po zgłoszeniu, zatrzymał podejrzany samochód na terenie węzła autostradowego w Brzesku. Za jego kierownicą siedział 15-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. W pojeździe znajdowała się też zaginiona 12-latka. 15-latek rzecz jasna nie posiadał prawa jazdy ani żadnych innych dokumentów.

15-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej izby dziecka w Krakowie, obecnie jest do dyspozycji Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziewczynka, cała i zdrowa, wróciła pod opiekę  rodziców.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jakiś czas temu nastolatkowie poznali się w Internecie i od tego czasu utrzymywali ze sobą kontakt. W dniu rzekomego porwania umówili się, a nastolatek bez wiedzy dorosłych zabrał samochód wujka i postanowił zabrać do siebie 12-latkę.

Zobacz również << Poradnik jak samemu wykonać maseczkę >>

Podziel się tym wpisem: