Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policjanci złapali 21-letniego dealera

Policjanci złapali 21-letniego dealera

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali  narkotykowego dilera. 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kilka dni temu na terenie gminy Andrychów dzielnicowi podjęli  interwencję wobec mężczyzny, który siedział w zaparkowanym samochodzie w rejonie rzeki. Mundurowi skontrolowali kierowcę oraz sprawdzili jego pojazd, w efekcie czego znaleźli susz marihuany.  24-latek został zatrzymany i przesłuchany w charakterze świadka.

W wyniku intensywnych czynności kryminalni ustalili, że właścicielem nielegalnych substancji jest 21-letni mieszkaniec gminy Andrychów. Gdy policjanci pojechali pod wskazany adres, by przeszukać miejsce zamieszkania 21-latka, jeden z funkcjonariuszy pozostał na zewnątrz i prowadził obserwację przyległego terenu.  W pewnym momencie policjant zauważył  mężczyznę, który skręcił w drogę dojazdową do posesji lecz na widok zaparkowanego radiowozu zaczął pospiesznie się oddalać.  Funkcjonariusz pobiegł za nim, a wtedy uciekający odrzucił w pobliskie zarośla zamkniętą kasetę, w której znajdowało się 30 gramów marihuany, ponad 10 gramów amfetaminy  oraz puste foliowe woreczki i waga elektroniczna. Łącznie zabezpieczono ponad 47 zakazanych substancji. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz ich sprzedaży, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Wadowicach podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja.

 

Zobacz również << Kiepski weekend dla aż czterech kierowców, przez jakiś czas nie wsiądą za kierownicę >>

Podziel się tym wpisem: