Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Poranne kolizje za sprawą śliskiej nawierzchni

Poranne kolizje za sprawą śliskiej nawierzchni

Apelujemy o rozwagę. O poranku na drogach nie tylko jest ograniczona widoczność ale też drogi bywają śliskie.

W ciągu trzech ostatnich dni na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

16 grudnia 2019 w Nowej Wsi  o godzinie 6.50 na ulicy Kolbego 71 – letni mieszkaniec Gminy Kęty, kierując samochodem marki Ranault Kangoo, potrącił idącą lewą stroną jezdni 10 – letnią dziewczynkę. Małoletnia piesza w wyniku potrącenia doznała wstrząśnienia mózgu oraz ogólnych potłuczeń.

17 grudnia 2019 o godzinie 6.25 w Oświęcimiu na rondzie u zbiegu ulic Słowackiego z Olszewskiego 38 – letnia mieszkanka gminy Brzeszcze nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na motorowerze 46 – letniemu mieszkańcowi gminy Oświęcim. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punktami karnymi.

18 grudnia 2019 doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem małoletniego pieszego. Tuż przed godziną 6.50 w Babicach na ulicy Śląskiej 37 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Seat potrącił 17 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który wtargnął na jezdnię wprost przed nadjeżdżający pojazd. Nastolatek w stanie przytomnym został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala na badania.

Policjanci apelują do kierowców samochodów o zwrócenie szczególnej uwagi podczas mijania, wyprzedzania lub omijania niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. W ich przypadku potrącenie może zakończyć się tragicznie.

Funkcjonariusze apelują również do pieszych o zakładanie odblaskowów. Ten drobny, ale niezwykle ważny element może uratować życie.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x