Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Powiat Wadowicki wspiera starszych i niepełnosprawnych

Powiat Wadowicki wspiera starszych i niepełnosprawnych

Duży sukces projektu „Door to door”.
foto: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Już kilkadziesiąt osób skorzystało z bezpłatnego transportu organizowanego przez Powiat Wadowicki. Usługa oferowana jest w ramach projektu roboczo zwanego „Door-to-door” czyli „od drzwi do drzwi”.

Pracownicy urzędu pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym mającym problemy z przemieszczaniem się dotrzeć do lekarza, do apteki, na rehabilitację, a także do pracy. Coraz częściej zgłoszenia dotyczą również dowozów do punktów szczepień na terenie powiatu.

Usługa świadczona jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pracownicy realizujący przewozy noszą maski i rękawiczki, natomiast auto po każdym kursie jest dokładnie dezynfekowane.

„W ramach posiadanych środków finansowych i naszych możliwości prawnych staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. Projekt „Door to door” jest na to dobrym przykładem – podkreśla starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas. – Wierzę, że będzie on stanowił realną pomoc dla osób, które na długo przed tym, jak przez wszystkie przypadki zaczęliśmy odmieniać słowo „lockdown”, musiały rezygnować z wielu rzeczy i pozostawały zamknięte w czterech ścianach swoich domów. Teraz ten projekt służy głównie osobom, które potrzebują dostać się do lekarza czy np. na szczepienie przeciwko COVID-19. Ale w przyszłości, po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią, z naszej oferty będzie można korzystać także po to, by udać się m.in. na zajęcia kulturalne czy różnego rodzaju szkolenia” – dodaje E. Kurdas.

Chętni do skorzystania z transportu mogą zgłaszać się do biura projektu – tel. 33-873-42-95 (w godzinach pracy starostwa powiatowego) lub za pomocą poczty elektronicznej: door@powiatwadowicki.pl

Zobacz również: W powiecie wadowickim ruszyły nowe punkty szczepień

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x