Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Próby wyłudzenia, oszustka podawała się za córkę

Próby wyłudzenia, oszustka podawała się za córkę

Uwaga na kolejnych oszustów. Kobieta próbuje wyłudzić pieniądze podając się za córkę. Policja otrzymała już dziewięć zgłoszeń.

Próby wyłudzenia, oszustka podawała się za córkę

Wczoraj, na terenie powiatu doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał aż dziewięć zgłoszeń o próbie oszustwa. W każdym przypadku do seniorów dzwoniła kobieta, która podawała się za córkę  informując jednocześnie, że ma problemy finansowe i prosi o pieniądze. Na szczęście, dzięki czujności i rozwadze żadna z osób nie dała się oszukać.

W związku z powtarzającymi się próbami wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy, apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny i ustalmy czy dany krewny rzeczywiście potrzebuje pomocy finansowej. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Należy pamiętać, żeby pod żadnym  pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania. We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

 

Źródło: Policja.

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x