Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Zadecydowała czerwona kartka

LKS Orzeł Ryczów przegrał z Wieczystą Kraków, gdy na boisku musiał sobie radzić bez jednego zawodnika.

Nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców Orła Ryczów. W wojewódzkim spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski, który zapowiadaliśmy, lepsza okazała się drużyna ze stolicy Małopolski – Wieczysta Kraków. Wygrała mecz wynikiem 4-1.

Wieczysta Kraków, która była gospodarzem spotkania, wyszła na boisko bez swego nowego asa – Sławomira Peszko (reprezentanta Polski w latach 2008–2018). Z początku rywalizacja była dość wyrównana. Zdawało się nawet, że Orzeł ma szanse na dobry wynik, bowiem już w 10 minucie meczu objął prowadzenie. Gola strzelił wówczas Maciej Zębala. Wieczysta zrewanżowała się w 23 minucie. Jej zawodnik Patryk Zieliński pokazał klasę, trafiając w bramkę z odległości 16 metrów.

Po przerwie Orzeł odzyskał wigor z początku meczu. Udało mu się stworzyć parę groźnych sytuacji pod bramką krakowian. W miarę upływu czasu gra była coraz ostrzejsza, co w 62 minucie zaowocowało czerwoną kartką dla zawodnika gości Piotra Gołdowskiego. Wieczysta szybko wykorzystała osłabienie rywali i Patryk Zieliński zdobył dla niej kolejnego gola. Ryczowianie kontratakowali, jednak ich strzały obronił bramkarz gospodarzy.

W 89 minucie Łukasz Skrzypek podwyższył wynik do 3-1 dla krakowian, a ich sukces przypieczętował w 3 minuty później Adrian Frańczak. Trzeba jednak podkreślić, że Orzeł Ryczów do końca nie stracił ducha walki. Być może finał rywalizacji byłby zupełnie inny, gdyby nie czerwona kartka dla jego zawodnika.