Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Złodzieje usłyszeli 19 zarzutów. Nie unikną kary

Złodzieje usłyszeli 19 zarzutów. Nie unikną kary

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali dwóch złodziei podejrzanych o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz dwóch paserów, którzy nabywali skradzione przedmioty. 

W ostatnim czasie andrychowski komisariat otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło na terenie miasta. Zaangażowani w sprawę  detektywi Wydziału Kryminalnego, uzyskali w tym zakresie szereg informacji, które pozwoliły na ustalenie sprawców tych przestępstw. 13 listopada br., kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania dwóch wytypowanych złodziei, jednocześnie zatrzymując w jednym z nich 22-latka. Drugi z mężczyzn (19-latek) został zatrzymany następnego dnia,  po wielogodzinnej obserwacji i pościgu na terenie Andrychowa.

W ramach prowadzonego postępowania, do którego włączono kilkanaście spraw prowadzonych przez andrychowski komisariat zatrzymanemu 19 i 22-latkowi przedstawiono łącznie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, pieniądze czy odzież. Straty jakie spowodowali włamywacze szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.  Sprawa ma charakter rozwojowy z uwagi na fakt, że nie wszystkie przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodów na chwilę obecną zostały zgłoszone organom ścigania.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dwóch paserów, którzy nabywali od 19 i 22-latka skradzione przedmioty. Mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 291 § 1 KK, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto w mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 53 gramy amfetaminy, za co dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna był także poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do Zakładu Karnego. Wobec drugiego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x