Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Akcja na pomoc restauratorom

Akcja na pomoc restauratorom

Radny powiatu wadowickiego zapoczątkował ciekawe przedsięwzięcie. Pomysłodawcą kampanii jest burmistrz Kęt.
Pizze, które zamówił Sebastian Mlak.
Foto: Sebastian Mlak

Już od ponad dwóch miesięcy restauracje, bary i kawiarnie mogą przygotowywać dania tylko na wynos i dowóz, co dramatycznie zmniejszyło obroty wielu z nich. Dlatego radny powiatu wadowickiego Sebastian Mlak zapoczątkował akcję, która ma zmobilizować ludzi do zamawiania dań w lokalach gastronomicznych, aby choć trochę poprawić ich trudną sytuację.

 

Pomysł jest bardzo dobry, bo restauracje i kawiarnie jeszcze nieprędko zostaną otwarte, a przez minione dwa miesiące bardzo ucierpiały. Dla części z nich obecna sytuacja może zakończyć się upadkiem. Jedynie fast foody zdają się nadal bardzo dobrze prosperować, ale dla nich tak naprawdę niewiele się zmieniło. One bowiem zawsze przygotowywały potrawy głównie na wynos. Większość z nich ma niewielką powierzchnię i mało stolików, przy których można było jeść na miejscu. Co innego restauracje, do których przychodziło się z reguły na dłużej. Nie tylko po to, by napełnić żołądek, ale przede wszystkim dlatego, by mile spędzić czas w dobrym towarzystwie – rodziny, przyjaciół lub znajomych.

Zamówić i nominować

Sebastian Mlak przyznaje, że pomysłodawcą akcji wspierania lokalnych restauratorów jest burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar. Radny powiatowy na jej rozpoczęcie kupił dwie pizze w wadowickiej pizzerii Piazza Italia. – Inicjatywa polega na zamówieniu na wynos dowolnej ilości posiłków od lokalnego przedsiębiorcy. Chodzi o to, by wspierać naszych restauratorów w czasie, gdy rząd zamyka ich biznesy. Niech poczują, że nie zostali sami! Po zamówieniu posiłków trzeba nominować kolejne osoby (minimum trzy), które będą miały tydzień na złożenie zamówienia i nominację następnych uczestników akcji – tłumaczy Sebastian Mlak. Aby udokumentować, że wypełniło się misję, należy opublikować na swojej facebookowej tablicy zdjęcie zakupionego dania, zaznaczając, z jakiego lokalu pochodzi. – Można oczywiście podzielić się opinią na temat posiłku i zachęcić innych do kupna – dodaje radny.

Wspierajmy lokale

On sam nominował do udziału w akcji znacznie więcej niż trzy osoby. Wskazał włodarzy niektórych gmin w powiecie wadowickim, innych samorządowców, a także osoby niezwiązane z polityką. Oto jego lista nominowanych: Tomasz Żak, Bartosz Kaliński, Witold Grabowski, Szymon Duman, Marcin Brózda, Łukasz Świrk (Człowiek Flaga), Sławomir Mrugacz, Tomasz Woźniak, Tomasz Łysoń, Marek Gajowy, Małgorzata Targosz-Storch, Jan Wacławski, Jacek Jończyk, Marcin Krawczyński, Rafał Stuglik, Łukasz Błasiak, Maciej Mąka, Paweł Krasa, Piotr Chrapla, Dorota Balak, Lena Czechowicz, Józef Brynkus, Mateusz Klinowski, Szymon Putek.

Inicjatywa jest godna naśladowania również przez osoby, które nie zostaną wybrane do udziału w akcji. I nie tylko jednorazowo. Wspierajmy lokale, w których lubiliśmy kiedyś spędzać czas. Jeśli tego nie zrobimy, w przyszłości nie będziemy mieli gdzie chodzić na niedzielne obiady czy spotkania z przyjaciółmi… (eł)

 

Zobacz również: Wiesio potrzebuje naszej pomocy. Nie zawiedźmy go!

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x