Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Na kolejowej “117” pojawi się nowa para pociągów

Na kolejowej “117” pojawi się nowa para pociągów

Kolejowych udogodnień coraz więcej.

W niedzielę 3 września br. wchodzi w życie czwarta już korekta do tegorocznego rozkładu jazdy pociągów. Przynosi ona zasadnicze i pozytywne zmiany dla pasażerów korzystających z linii kolejowej nr 117.

Dzięki wielomiesięcznym staraniom radnego na Sejmik Województwa Małopolskiego Rafała Stuglika na tej linii pojawi się nowa para pociągów. Te pociągi zostaną wprowadzone z datą 19 października br., ponieważ do końca września trwa remont linii na odcinku Kozy-Bielsko, a następnie do 18 października br. planowany jest remont miedzy Wadowicami i Kalwarią.

Otóż trasa dotychczasowego popołudniowego pociągu z Krakowa Głównego do Wadowic zostanie wydłużona do Bielska-Białej, dzięki czemu odstęp w kursowaniu pociągów z Krakowa do Bielska zmniejszony zostanie z 4 godzin do 2 godzin. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla studentów, którzy dzięki temu połączeniu już o godz. 19.13 będą w Bielsku, jak również  w miejscowościach położonych na zachód od Wadowic. Tenże pociąg po godz. 20-tej wykona kurs z Bielska do Kęt, pozostając na noc w Kętach (zamiast, jak dotychczas w Wadowicach).

Następnego dnia już o godz. 4.08 odjedzie z Kęt do Krakowa, co jest szczególnie dogodne dla mieszkańców miejscowości położonych między Kętami i Wadowicami, w tym dla andrychowian, ponieważ nie będą musieli czekać na pierwszy pociąg odjeżdżający do stolicy województwa po godzinie 7.

Ponadto od 3 września br. zostanie otwarty nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki, położony niemal w centrum miasta, w pobliżu węzła przesiadkowego do tramwajów i autobusów. Na tym przystanku będą zatrzymywać się wszystkie pociągi z kierunku Bielska do Krakowa Głównego. Natomiast przystanek przy linii kolejowej nr 97 Dąbrówka Jezioro Mucharskie ma być oddany do użytku w listopadzie br.

Zobacz również: „Kolejowa” perełka wydawnicza z dziejów największych katastrof na torach

 

Podziel się tym wpisem:

0 0 głosów
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x