Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pałac odzyska dawną urodę

Pałac odzyska dawną urodę

Rozstrzygnięto przetarg na jego rewitalizację.
Foto: Edyta Łepkowska

Już chyba nic nie stanie na przeszkodzie, by pałac Bobrowskich w Andrychowie przeszedł renowację. Przetarg na wykonanie projektu rewitalizacji i przeprowadzenie prac remontowych został wreszcie rozstrzygnięty. A były z tym niemałe problemy.

 

Otwarcie ofert złożonych w pierwszym przetargu na renowację pałacu Bobrowskich odbyło się już w czerwcu tego roku. Ostatecznie jednak zapadła decyzja o jego unieważnieniu. Stało się tak dlatego, że przystąpiło do niego tylko jedno konsorcjum firm, którego oferta – zdaniem władz miasta – opiewała na zbyt wysoką kwotę. Konsorcjum za opracowanie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie remontu zażyczyło sobie blisko 24,5 mln zł.

Decyzja o unieważnieniu pierwszego przetargu okazała się słuszna, bowiem ogłoszenie drugiego przyniosło znacznie bardziej obiecujące rezultaty. Tym razem wpłynęło aż 6 ofert, z których najwyższa opiewała na kwotę 22,8 mln zł. A trzy były tańsze od niej o ponad 3 mln zł. Najniżej wyceniło całość prac konsorcjum spółek PBO Śląsk z Sosnowca i Wodpol z Żywca – na niespełna 19,5 mln zł. I właśnie ono przeprowadzi renowację pałacu. Zakończenia inwestycji można się spodziewać około połowy 2023 roku. Wykonawca ma za zadanie przeprowadzić rewitalizację nie tylko samego pałacu, ale i otaczającego go parku. (eł)

 

Zobacz również: Szansa na remont pałacu

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x