Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Za dwa miesiące przy “dwójce” w Choczni będzie Orlik

Za dwa miesiące przy “dwójce” w Choczni będzie Orlik

Boisko ma mieć nowocześniejszy rodzaj sztucznej trawy niż inne Orliki w okolicy.
W tym miejscu powstanie nowy Orlik.
Foto: UM Wadowice

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Choczni powstanie nowe boisko. A raczej stare zamieni się w Orlika, który ma być gotowy za dwa miesiące.

 

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał już umowę z wykonawcą tej inwestycji. Jest nim Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gawlik z Oświęcimia. Orlik przy „dwójce” w Choczni będzie miał wymiary 26 x 56 metrów. Co ciekawe, jego nawierzchnia zostanie wykonana ze sztucznej trawy bezzasypowej, jakiej nie ma jeszcze na innych boiskach w gminie Wadowice. Jest ona łatwa i tania w utrzymaniu, a także przyjemniejsza dla użytkowników. Nie trzeba jej zasypywać granulatem gumowym ani piaskiem, które w przypadku sztucznych traw starszego typu stosuje się, aby włókna stały pionowo. Dzięki temu nawierzchnia boiska jest bezwonna i nie pyli.

Całkowity koszt inwestycji to 585 tys. zł, z czego ponad 150 tys. zł stanowi dotacja pozyskana z Ministerstwa Sportu. Boisko ma być gotowe do końca października. Już po tym terminie zamontowane zostanie też oświetlenie Orlika, które wykona inna firma. (eł)

 

Zobacz również: Tajemnica wysokich opłat za parkowanie przy szpitalu

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x