Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Karolina Fryt wyśpiewała w Krakowie trzecią nagrodę

Karolina Fryt wyśpiewała w Krakowie trzecią nagrodę

To kolejny sukces tej zdolnej nastolatki z Targanic.
Foto: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Szesnastolatka z Targanic wywalczyła trzecią nagrodę w Konkursie Krakowskiej Piosenki Poetyckiej 2020. To kolejny sukces Karoliny Fryt, która ma ich już na koncie niemało. Zdobywa je regularnie, nie tylko w konkursach wokalnych, ale również teatralnych i recytatorskich.

 

Zmagania, w których teraz wzięła udział, odbyły się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Wystartowało w nich 17 uczestniczek. Ich występy oceniało dwuosobowe jury, w którym zasiadali: wokalistka, autorka tekstów i muzyki Lidia Jazgar oraz związany z Piwnicą pod Baranami muzyk i kompozytor Konrad Mastyło. Obydwoje bardzo wysoko ocenili poziom tegorocznej, drugiej edycji Konkursu Krakowskiej Piosenki Poetyckiej, toteż niełatwo było im wybrać najlepsze wokalistki.

Przy tak mocnej konkurencji trzecie miejsce Karoliny Fryt znaczy więcej niż pierwsze w niejednym innym przeglądzie. Karolina Fryt reprezentowała Wiejski Dom Kultury w Targanicach. W konkursie przepięknie zaśpiewała dwa utwory. Jednym był wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera „Mów do mnie jeszcze” z muzyką Czesława Niemena, a drugim polskie tango „Rebeka”, skomponowane przez Zygmunta Białostockiego do słów Andrzeja Własta.  Występ Karoliny można obejrzeć tutaj. (eł)

 

Zobacz również: Nowe osiągnięcie Karoliny Fryt z Targanic

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x