Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Sukces zawodniczek z Brzeźnicy

Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w kraju.

Niemałym osiągnięciem zakończył się udział zawodniczek z Akademii Kobiecego Futbolu Wisła Brzeźnica w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, które odbyły się w Zamościu. Były to ogólnopolskie zawody, a brzeźnicka drużyna zajęła w nich trzecie miejsce!

W turnieju brały udział dziewczęta urodzone w 2007 roku i młodsze. Team AKF Wisła Brzeźnica awansował do niego po eliminacjach wojewódzkich, w których zdobył tytuł mistrzyń Małopolski. W finale ogólnopolskim wystartowało 11 drużyn z 10 województw.

W pierwszym dniu mistrzostw zawodniczki z Brzeźnicy zmierzyły się z LKS Dragon Miszkowice, wygrywając 9:2. Następnie z niemal równą łatwością pokonały Sportową Czwórkę Radom, tym razem kończąc mecz wynikiem 5:3. Przyniosło im to pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale dziewczęta z AKF Wisła Brzeźnica nie dały żadnych szans drużynie KSP Kielce. Starcie z nią wygrały 5:1.

Ich dobra passa skończyła się w turnieju o miejsca od pierwszego do trzeciego. Na tym etapie przegrały obydwa mecze, które przyszło im rozegrać. Niemniej trzecie miejsce w kraju jest dla nich ogromnym osiągnięciem. – To mega sukces. Dodatkowo nasza Maja Becker została najlepszą bramkarką mistrzostw! Dziękujemy wójtowi Brzeźnicy Bogusławowi Antosowi za opłacenie kosztownego transportu, bo bez tego nie moglibyśmy pojechać do Zamościa. Jesteśmy też bardzo wdzięczni naszym sponsorom za dresiki i piękne stroje – mówi prezes AKF Wisła Brzeźnica Stanisław Sękiewicz.

Brzeźnicka drużyna wystąpiła w składzie: Maja Becker, Helena Kasina, Milena Łukasik, Julia Włoch, Sonia Żurek, Urszula Popowicz, Natalia Skrok, Nikola Madejczyk, Julia Ostrowska, Alicja Kołodziejska, Martyna Górecka, Karolina Nowak. Dziewczyny przygotował do zawodów trener Andrzej Żądło. (eł)