Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wybuchowe znalezisko. Trzeba było ewakuować 18 osób (AKTUALIZACJA)

Wybuchowe znalezisko. Trzeba było ewakuować 18 osób (AKTUALIZACJA)

Niebezpieczną kolekcję odkrytą w prywatnym domu w Andrychowie będą musieli unieszkodliwić saperzy.
Foto: OSP Andrychów

W jednym z domów przy ulicy 27 Stycznia w Andrychowie odkryto skład amunicji i pocisków artyleryjskich z okresu II wojny światowej. Policja nie chce ujawnić, jak doszło do znalezienia tej niecodziennej i groźnej kolekcji. Nie informuje też o jej wielkości.

 

Ze względu na dobro prowadzonej akcji, nie mogę podać żadnych bliższych szczegółów – twierdzi Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Nie ukrywa natomiast, że zapadła decyzja o ewakuacji ludzi mieszkających w sąsiedztwie. Ze wstępnych informacji wynikało, iż jest ich około 30. Ale ponieważ nie wszyscy byli akurat na miejscu, ewakuowano w sumie 18 osób. Byli to mieszkańcy trzech domów jednorodzinnych i jednego z bloków.

Został zawiadomiony patrol saperski, a obecnie policjanci dbają o bezpieczeństwo wokół budynku, w którym znaleziono amunicję. Na miejscu działają również inne służby – straż pożarna i miejska, pogotowie energetyczne i gazowe oraz pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Andrychowie – mówi Agnieszka Petek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciela wybuchowych zbiorów zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji.  (eł)

 

Zobacz również: Drogowy recydywista z Andrychowa złapany w Bulowicach

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x