Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wysprzątali kawał Skawy

Wysprzątali kawał Skawy

Rzeczne porządki prowadzone przez kajakarzy są już tradycją na naszym terenie.
Foto: Kajaki na Skawie

Już po raz dziesiąty kajakarze wyruszyli z nurtem Skawy, by zebrać zalegające na brzegach rzeki śmieci. Tym zrobili to z kilkumiesięcznym poślizgiem (w poprzednich latach akcja prowadzona była w kwietniu), przez co znaleźli mniej odpadów. Nie dlatego, że ich nie było, lecz dlatego, iż znaczną ich część mogła skrywać bujna zieleń…

 

Brzegi są mocno zakrzewione, toteż nie było widać aż tak dużej ilości śmieci, jak w czasie poprzednich akcji. Natomiast w miejscach biwakowych lub tam, gdzie się da dojechać autem, sporo jest pozostałości po wypoczywających i imprezowiczach – stwierdził Mirosław Tłomak z firmy Kajaki na Skawie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Tomickiej, które organizowały sprzątanie. Akcję wsparły samorządy gmin Wadowice, Tomice i Zator.

Na razie odbył się pierwszy etap tegorocznych porządków, w czasie którego uczestnicy porządkowali odcinek rzeki od mostu w Witanowicach aż po jaz w Grodzisku, z przerwą koło boiska LKS Wikliniarz w Woźnikach. Drugi organizatorzy zamierzają przeprowadzić 7 sierpnia. Zbiórka uczestników zaplanowana została o godz. 15.00, poniżej mostu drogowego w Grodzisku. Stamtąd kajakarze popłyną do Zatora, a następnie do Podolsza. Mile widziana będzie każda dodatkowa para rąk do pomocy. Na mecie wszyscy dostaną ciepły posiłek i coś słodkiego. (eł)

 

Zobacz również: Łupy znad jeziora

 

 

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x