Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Będzie nowa ścieżka rowerowa, Wadowice ukończyły pracę nad projektem

Będzie nowa ścieżka rowerowa, Wadowice ukończyły pracę nad projektem

W Gminie Wadowice skończyła już prace nad projektem nowej ścieżki rowerowej, która w przyszłości połączy się z projektowaną ścieżką VeloSkawa.

W Gminie Wadowice skończyła już prace nad projektem nowej ścieżki rowerowej, która w przyszłości połączy się z projektowaną ścieżką VeloSkawa. Ta z kolei pobiegnie aż do zapory w Świnnej Porębie.

Pierwszy fragment sieci tras rowerowych w Wadowicach to blisko 700-metrowy odcinek od ronda gen. Waleriana Czumy do ronda gen. Władysława Andersa. Droga będzie zbudowana z betonu asfaltowego o grubości 5 centymetrów.

Wykonawca ma już przyjęte zgłoszenie na wykonywanie robót budowlanych i jeszcze w tym miesiącu powinien wejść w teren i rozpocząć budowę. Docelowo trasa powinna zostać oddana do użytku rowerzystom w ciągu najbliższych miesięcy. Będzie miała aż 6,5 kilometra długości i pobiegnie wzdłuż całej obwodnicy od granicy z Chocznią do ronda przy BP, a dalej ulicami Putka, Lwowska oraz Zegadłowicza, kończąc się na zjeździe do Krytej Plywalnii Delfin.

Łączny koszt to blisko 9 milionów złotych. Trasa będzie skomunikowana z siecią parkingów przy: PKS, PKP oraz Starej Rzeźni na Sienkiewicza, gdzie powstaną miejsca postojowe dla rowerów ze specjalnymi stacjami serwisowymi.

Zobacz również << Tour de Pologne będzie pierwszym wieloetapowym wyścigiem na świecie w 2020 roku? >>

Podziel się tym wpisem: