Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Beskid Andrychów pokonał Jawiszowice

Spotkanie czwartoligowców było też okazją, by docenić andrychowskiego zawodnika.

Zwycięstwem Klubu Sportowego Beskid zakończył się mecz inaugurujący rozgrywki IV ligi małopolskiej, rozegrany w Andrychowie. Andrychowianie pokonali rywali z Jawiszowic 3:1.

Początek meczu nie wróżył tak dobrego wyniku. Jawiszowiczanie już w 9 minucie meczu strzelili gola. Później jednak inicjatywę na boisku przejęli andrychowianie, występujący w barwach biało-czerwonych. Bramką zrewanżowali się przeciwnikom w 22 minucie meczu. Piłkę wbił do niej Artur Różycki. Dwa kolejne gole Beskidu to zasługa Kamila Karcza.

Przed rywalizacją działacze klubu uhonorowali Tomasza Moskałę, który w barwach Beskidu rozegrał okrągłe 300 meczów! Wręczyli mu okolicznościowy puchar. Tomasz Moskała to zawodnik z bogatą historią. Pierwsze sportowe kroki stawiał właśnie w Beskidzie Andrychów, potem grał w BBTS Bielsko-Biała, Ruchu Chorzów, GKS Katowice, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Cracovii Kraków, Puszczy Niepołomice, by wreszcie powrócić do rodzimego klubu. W swojej karierze zaliczył też jeden jedyny występ w reprezentacji Polski. Zagrał w pierwszej połowie meczu z Wyspami Owczymi, który zakończył się zwycięstwem Polaków. Było to w 2002 roku. (eł)