Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Coraz więcej Polaków kupuje polskie produkty

Coraz więcej Polaków kupuje polskie produkty

Kupowanie polskich produktów pozwala na utrzymanie naszej gospodarki. Mają one specjalne oznaczenia.

Siedmiu na dziesięciu Polaków kupuje dany produkt, ponieważ pochodzi on z Polski. Dodatkowo połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi. Znak „PRODUKT POLSKI” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.

Dotychczas polskie produkty można było rozpoznać po kodzie kreskowym zaczynającym się od 590. Jednak aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano nowe oznaczenia i zasady jego stosowania.

Zgodnie z ustawą tylko produkty wykonane w Polsce i z polskich składników mogą zostać oznaczone w ten sposób. Dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

Wybierając żywność z oznaczeniem „PRODUKT POLSKI”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

Zobacz również << Nowe boisko szkolne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leńczach >>

Podziel się tym wpisem: