Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Gmina Wieprz otrzymała promesy na inwestycje na najbliższe lata

Gmina Wieprz otrzymała promesy na inwestycje na najbliższe lata

Promesa trafi między innymi do Dziennego Domu SENIOR+.

Gmina Wieprz otrzymała promesę na realizację projektu pn. „Utworzenie Dziennego Domu Opieki i Aktywizacji osób niesamodzielnych na terenie Gminy Wieprz”. Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej pokryte zostaną koszty funkcjonowania Dziennego Domu SENIOR+ w Wieprzu w latach 2020 – 2022. Zakupione zostanie wyposażenie w związku z realizacją dodatkowych zadań, zamontowana klimatyzacja oraz wykonane zostanie utwardzenie terenu parkingu. Łączna wartość całego projektu wyniesie 2 026 053,05 zł. Spodziewana wartość dofinansowania to kwota 1 867 226,878 zł.

W dniu 7 lutego br. przyznano również promesę w ramach resortowego Programu Maluch na utworzenie dodatkowych 13 miejsc w Żłobku „Misiowy Zakątek” we Frydrychowicach. Nowe miejsca uruchomione zostaną w pierwszym kwartale tego roku. Łącznie placówka dysponować będzie 48 miejscami przeznaczonymi dla dzieci w wieku do lat 3.

Również tego dnia do Urzędu Gminy w Wieprzu wpłynęła informacja z Ministerstwa Sportu o przyznanym dofinansowaniu w kwocie 21.600,00 zł. z przeznaczeniem na realizacje projektu nauki pływania dla uczniów klas I szkół podstawowych z terenu gminy Wieprz. Łącznie planuje się, że w ramach projektu podstawowe umiejętności pływackie nabędzie 120 uczniów.

Drugim projektem, który uzyskał aprobatę z Ministerstwa Sportu jest projekt organizacji zajęć pozalekcyjnych z gimnastyki korekcyjnej, w którym weźmie udział 182 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Wieprz. Dotacja pozyskana na realizację tego projektu wyniesie 18.600,00 zł.

 

Zobacz również << Grypa szaleje, w Małopolsce zmarły już dwie osoby, w Powiecie Wadowickim tysiące zachorowań >>

Podziel się tym wpisem: