Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Mieszkaniec Bielan zapobiegł tragedii zatrzymując pijanego kierowcę

Mieszkaniec Bielan zapobiegł tragedii zatrzymując pijanego kierowcę

Na duże wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje Pan Kamil z Bielan.

Do zdarzenia doszło w Kętach w Wielką Sobotę (11.04.2020) . Tuż po godzinie 10.00. 28 – letni  mieszkaniec Bielan, który jechał ulicą Mickiewicza zauważył w lusterku, że znajdujący się za nim kierowca mercedesa o mały włos nie uderzył w tył jego samochodu. Po chwili nagle zahamował i znów przyspieszył.

W związku z tym incydentem mężczyzna zaczął  baczniej przyglądać się wyczynom kierowcy mercedesa. Młody mężczyzna podejrzewał, że ten musi być pod wpływem alkoholu. Po chwili mercedes skręcił w boczną uliczkę, a następnie wjechał na teren jednej z posesji. Mieszkaniec Bielan zawrócił i pojechał za nim, po czym swoim samochodem zablokował wyjazd z posesji i wezwał Policję. Funkcjonariusze w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zatrzymali 66 – latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,70 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje pan Kamil z Bielan. 28– latek widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował i nie dopuścił, aby ten uniknął odpowiedzialności za poważne przestępstwo drogowe.

Źródło: Policja. 

Zobacz również << Policja zatrzymała włamywaczy do Andrychowskiego LO >>

Podziel się tym wpisem: