Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Niesamowity koncert zespoły TGD w Andrychowie

Niesamowity koncert zespoły TGD w Andrychowie

TGD to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.
Foto: Anna Szlagor, Kajetan Rusinek

W piątkowy wieczór (21.02) w Parafii Św. Macieja odbył się koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

TGD to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Powstał w 1982 roku, wtedy liczył około 100 osób, jednak prze lata zmieniał się skład zespołu, a przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób.

Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, z ich repertuaru korzysta wiele grup muzycznych. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

Występ grupy muzycznej miał niesamowicie pozytywny odbiór. Piękne opowiadania o Bogu przyciągnęły tłumy słuchaczy i porwały publiczność. Zespół wszedł w interakcję z widownią, której występ pozostanie na pewno na długo w ich sercach.

Źródło: Parafia św. Macieja.

Zobacz również << Duże pieniądze na promocję Małopolski, warto składać wnioski >>

 

Podziel się tym wpisem: