Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Pierwszy taki sklep w Polsce i jeden z nielicznych w Europie

Pierwszy taki sklep w Polsce i jeden z nielicznych w Europie

To krok naprzód w zakupową przyszłość.

W Krakowie przy al. 29 Listopada otwarto samoobsługowy sklep sieci Lewiatan który jest czynny całodobowo 7 dni w tygodniu. To pierwsze tego typu urządzenie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie. Od teraz zakupy mają nowy wymiar. Niestraszne już dla klientów będą niehandlowe niedziele czy święta. Zakupy można zrobić o każdej porze dnia i nocy.

Sklep może pomieścić do 200 produktów z różnych kategorii, w tym nabiału, mięsa, słodyczy, pieczywa czy napojów. Urządzenie posiada regulowany system chłodzenia, dzięki czemu jest przystosowane do przechowywania jaj czy produktów mlecznych. O dostępność towarów dbają pracownicy sklepu stacjonarnego Lewiatan, przy którym działa urządzenie. Dzięki temu klienci mają gwarancję, że produkty są dostępne i świeże. Automat wyposażony jest także do przygotowywania ciepłych napojów: kawy, herbaty i czekolady.

Za pomocą delikatnie działającego taśmociągu zamówiony produkt jest wprowadzany do specjalnej windy, która gromadzi zakupione produkty i dostarcza je do okienka, w którym wydawane są zakupy. Produkty, które łatwo uszkodzić, np. jajka czy produkty w szklanych opakowaniach, również są bezpieczne w drodze do okienka – mówi Wiceprezes zarządu Lewiatan Małopolska.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna w oparciu o multimedialny panel dotykowy. Za zakupy można zapłacić kartą płatniczą lub BLIKiem.

 

Zobacz również << Plan Rewitalizacji Pańskiej Góry otrzymał dofinansowanie, kiedy start? >>

Podziel się tym wpisem: