Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Policja ujawnia nowego rekordzistę “kręcenia liczników”

Policja ujawnia nowego rekordzistę “kręcenia liczników”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji w ubiegłym tygodniu podczas kontroli drogowej zatrzymali samochód, którego stan licznika wskazywał zdecydowanie mniej kilometrów niż podczas ostatniego badania technicznego.

Pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Polanki Wielkiej w dniu 16 stycznia 2020 o godzinie 14.00 na ulicy Długiej policjanci z oświęcimskiej drogówki do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Peugeot Boxer. Kierowca jechał z prędkością 82km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 23 – letni mieszkaniec  powiatu wadowickiego. W trakcie czynności policjanci ujawnili, iż  stan drogomierza samochodu z ostatniego badania technicznego wynosił 510 896km, natomiast stan w chwili kontroli 117 460km,  czyli o 393 436 km mniej.

Za popełnione wykroczenia na kierującego  został nałożony mandat i punkty karne. W związku podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na zmianie wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru, sprawami zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego.

Każdy właściciel lub nabywca pojazdu może bezpłatnie w łatwy sposób sprawdzić podstawowe dane pojazdu. W tym celu należy znać: numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Szczegóły na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/moj-pojazd.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Policjanci złapali 21-letniego dealera >>

Podziel się tym wpisem: