Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Poszukiwani za pobicie wpadli przez spowodowaną kolizję na drodze

Poszukiwani za pobicie wpadli przez spowodowaną kolizję na drodze

Poszukiwany, który był sprawcą kolizji był też pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch braci poszukiwanych listami gończymi za pobicie mężczyzny. Jeden został zatrzymany w trakcie kolizji drogowej, a drugiego zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie Kęt.

W piątek (24.04.2020) tuż po godzinie 18.00 w Kętach na ulicy Świętokrzyskiej doszło do kolizji drogowej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali poszkodowaną mieszkankę Kęt oraz poszukiwanego od kilku miesięcy listem gończym, nietrzeźwego 32 – letniego mieszkańca Kęt.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że poszukiwany jadąc ulicą rowerem uderzył w zaparkowany samochód marki Renault Laguna. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości mężczyzny, które wykazało 0,54 promila alkoholu. W związku z faktem, że mężczyzna był poszukiwany został zatrzymany. 32 – latek nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, ale oświadczył, że znajdują się one w mieszkaniu. Jak się okazało pod wskazanym adresem mundurowi zastali drugiego z braci  29 – letniego, który również był poszukiwany listem gończym, w związku z tą samą sprawą pobicia mężczyzny.

Obaj poszukiwani trafili do kęckiego komisariatu Policji, a następnie do jednego z zakładów karnych, w którym spędzą kolejny rok.

Źródło: Policja.

Zobacz również << Ostry spór w andrychowskim samorządzie >>

Podziel się tym wpisem: