Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Rośnie świadomość obywateli powiatu wadowickiego w okresie pandemii

Rośnie świadomość obywateli powiatu wadowickiego w okresie pandemii

Duże sklepy, drogerie i apteki wprowadziły wiele ograniczeń oraz środków ostrożności w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

Pod sklepami znanych marek w miastach powiatu wadowickiego ustawiają się kolejki. Niektóre obiekty wpuszczają do środka maksymalnie dwadzieścia osób, reszta musi czekać na zewnątrz. W wielu miejscach klienci zachowują też 1-1,5-metrowe odstępy między sobą. Sklepy proszą także o możliwie jak najczęstsze płacenie kartą.

Zasady mają na celu zmniejszenie ryzyka zarażeniem się koronawirusem. W wielu sklepach przy wejściu zamontowano chusteczki odkażające lub płyny dezynfekujące, sprzedawcy odsługują klientów w rękawiczkach i co najważniejsze, konsumenci chętnie stosują się do nowych zaleceń i stojąc w kolejkach zachowują bezpieczny odstęp.

Niektóre apteki wprowadziły zasadę, że w środku mogą się znajdować maksymalnie dwie osoby (szczegóły tutaj), natomiast wiele aptek stosuje już okienko nocne, do obsługiwania klientów.

Cieszy nas fakt, że mieszkańcy naszego powiatu są bardzo świadomi panującego zagrożenia koronawirusem i dbają o zdrowie swoje oraz swoich bliskich.

Zobacz również << Autobusy w Andrychowie wstrzymują kursy >>

Podziel się tym wpisem: