Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Wadowice wybrały firmę, która zaprojektuje obwodnicę

Wadowice wybrały firmę, która zaprojektuje obwodnicę

Wiemy już, kto zaprojektuje południową obwodnicę Wadowic.

Niedawno Gmina Wadowice ogłosiła przetarg na projekt południowej obwodnicy w mieście. Zgłosiło się 9 firm w tym jedna z Francji. Przez ostatnie tygodnie gmina analizowała wszystkie złożone oferty i wybrała tą najbardziej atrakcyjną dla miasta.

Najkorzystniejszą propozycję przedstawiło konsorcjum spółek: Pracownia Inżynierska KLOTOIDA z Krakowa i to właśnie ta firma zdobyła najwięcej punktów, wygrywając przetarg.

Co istotne, opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej będzie kosztować gminę dokładnie 1 468 429,35 zł, czyli ponad dwukrotnie mniej, niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego programu 100 obwodnic. 

Dzięki temu obwodnica zostanie wybudowana w całości z budżetu państwa za kwotę 69 milionów złotych. Będzie to droga krajowa klasy Główna Przyspieszona ze średnią prędkością 80 km/h. Po stronie Gminy Wadowice stoi jedynie przygotowanie zadania, co będzie kosztowało nas około 4 miliony złotych – komentuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, a po zawarciu której wykonawca będzie miał maksymalnie 40 miesięcy na przygotowanie projektu wraz z uzyskaniem Decyzji Środowiskowej oraz Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID).

Źródło: Gmina Wadowice.

Zobacz również << LKS Olimpia Chocznia doczeka się dojazdu na stadion >>

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook