Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Biegiem na pomoc Madzi

Biegiem na pomoc Madzi

Dobry pomysł na uczczenie Święta Niepodległości.

Jak najlepiej uczcić Narodowe Święto Niepodległości? Sposobów jest wiele. Najprostszy to wywieszenie biało-czerwonej flagi. A dla tych, którzy lubią aktywność fizyczną na świeżym powietrzu mamy ciekawą propozycję – Charytatywny Bieg Niepodległości w Marcówce. To sportowa zabawa w szczytnym celu.

 

Nie liczy się w niej wynik, nieważna jest też kondycja zawodników. Chodzi o to, żeby trochę się poruszać dla własnego zdrowia, a także o to, by pomóc osobie w potrzebie. Tym razem dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na operację Madzi ze Skawicy, o której pisaliśmy tutaj. Dziewczynka cierpi na ciężki typ wrodzonej łamliwości kości. Każdy dzień jej życia wypełnia ból. Szansę na poprawę losu ma jej dać zabieg wszczepienia gwoździ teleskopowych, dzięki którym jej kości nie będą się łamały z powodu lada uścisku czy nawet gwałtowniejszego ruchu.

Charytatywny Bieg Niepodległości odbędzie się w niedzielę, 8 listopada. Do wyboru będą dwa dystanse – 5 i 10 km. Można je pokonać biegiem lub marszem nordic walking. Zapisy do 1 listopada przyjmowane są online – tutaj. Po tym terminie będzie można będzie zarejestrować się już tylko osobiście, w dniu zawodów, w Bacówce u Harnasia, która mieści się pod adresem: Marcówka 84. Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Mocni Pomocni. (eł)

 

Zobacz również: Tak pomagają Zbóje!

Podziel się tym wpisem:

Share on facebook
0 0 głos
Oceń ten artykuł !
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się przemyśleniami, skomentuj (nie wymagamy logowania).x
()
x