Małopolski Portal Informacyjny

Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Wieprz - Zator - Kęty - Sucha Beskidzka

Szpital otrzymał wyniki, testy nie potwierdziły koronawirusa u podejrzanego pacjenta

Szpital otrzymał wyniki, testy nie potwierdziły koronawirusa u podejrzanego pacjenta

Dzisiejszy dzień był dużym testem dla wadowickiego szpitala. Apelujemy do wszystkich mieszkańców aby NIE UKRYWAĆ symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem.

W poniedziałek (30.03) około południa pisaliśmy o pacjencie podejrzanym o zakażenie koronawirusem, który trafił na wadowicki SOR. Jego objawy (kaszel, duszności) bardzo przypominały objawy choroby covid-19. Od mężczyzny pobrano próbkę krwi i poddano je badaniom, które szczęśliwe okazały się negatywne – nie wykazały obecności koronawirusa.

Dzisiejszy dzień był dużym testem dla wadowickiego szpitala. Apelujemy do wszystkich mieszkańców aby NIE UKRYWAĆ symptomów wskazujących na zakażenie koronawirusem, który jest wyjątkowy zjadliwy. Zaistniała sytuacja zmusiła do zachowania wszelkich procedur aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo, z tego powodu szpital musiał tymczasowo zamknąć Szpitalny Oddział Ratunkowy, do czasu otrzymania wyników badań na obecność koronawirusa. Na ten czas pacjenta umieszczono w izolatce, personel medyczny odizolowano oraz zdezynfekowany cały oddział, a nagłe przypadki kierowano do innych szpitali.

Zobacz również << Pożary nieużytków w powiecie wadowickim >>

Podziel się tym wpisem: